Konteksty / 2021 / Sokołowsko

Czwartek 29.07

W dzień i w nocy

Antonia Nowacka: głos | 12:00–20:00 | Grota Hermana

Agnieszka Brzeżańska: parzenie herbaty Pu-Erh | różne miejsca

Edka Jarząb: Punkty głębokiego słuchania | Ambony

Mikołaj Moskal: frotaże | różne miejsca

Krzysztof Maniak: Podkop (miejsce do wąchania) | Park

Krzysztof Maniak: Punkt obserwacyjny upraw

Jerzy Ludwiński: Sztuka w epoce postartystycznej (plakaty) | różne miejsca

Olga Micińska: plakaty | różne miejsca

Lea Wróblewska: audio spacer – medytacja | SoundCloud

Małgorzata Gurowska: beza kongresowa | Kawiarenka

Amy Pekal: kije wędrowne | Kino Zdrowie

 

Wydarzenia

15:00–17:00
Centrum Centrum: Gra na Łące widokowej | Łąka widokowa

17:00–17:45
Mateusz Kowalczyk: Ceremonia otwarcia | przejście z Łąki widokowej do Parku

18:00
Powitanie delegatek i delegatów | Park

18:15–19:00
Kuba Szreder: bez tytułu (wykład aleatoryczny) | Park

19:00–20:00
POKARM: KOLACJA | Park

22:00–00:00
Set muzyczny: Edka Jarząb, Katarzyna Korytowska (WĘSZ) | Park

 

Kino

18:00–19:00
Justyna Banaszczyk: Przyziemnie (odsłuch), 54′

19:00–20:30
Jana Winderen: Spring Bloom in the Marginal Ice Zone (odsłuch), 34’59” (loop)

20:30–22:00
Otolith Group: O Horizon, 90′

 

* Na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy.
Zapisy: punkt informacyjny w Kinie Zdrowie (13:00-19:00)

Piątek 30.07

W dzień i w nocy

Antonia Nowacka: głos | 12:00–20:00 | Grota Hermana

Agnieszka Brzeżańska: parzenie herbaty Pu-Erh | różne miejsca

Edka Jarząb: Punkty głębokiego słuchania | Ambony

Mikołaj Moskal: frotaże | różne miejsca

Krzysztof Maniak: Podkop (miejsce do wąchania) | Park

Krzysztof Maniak: Punkt obserwacyjny upraw

Jerzy Ludwiński: Sztuka w epoce postartystycznej (plakaty) | różne miejsca

Olga Micińska: plakaty | różne miejsca

Lea Wróblewska: audio spacer – medytacja | SoundCloud

Małgorzata Gurowska: beza kongresowa | Kawiarenka

Amy Pekal: kije wędrowne | Kino Zdrowie

 

Wydarzenia

8:15–9:15
Agata Grabowska: Gimnastyka oddechowa* (zapisy) | Nimfeum

9:30–10:30 
POKARM: Śniadanie | przed Kinem Zdrowie

11:00–14:00
Jaśmina Wójcik, Alka Nauman: Głazowisko

11:00
Centrala: spacer mikroklimatyczny* (zapisy)

11:00
Małgorzata Gurowska: Tam, gdzie rosną poziomki – spacer* (zapisy)

13:00
Alicja Czyczel: Kuracja somatyczna* (zapisy)

14:00–15:30
Centrum Centrum: odsłuch | Park

15:00–16:30
Ewa Hubar: Poetyka percepcji. Percepcja śnienia. Zamknij oczy – warsztat* (zapisy)

15:00–16:00
Zoja Wróblewska: Przewodniczka – spacer* (zapisy)

18:00–18:30
Iza Tarasewicz: GUIDE OF SOULDS (FIWTE I) – prezentacja prototypu instrumentu chordofonowego | Park

19:00–20:00
POKARM: KOLACJA | Park

19:00–20:00
Mat Schulz: pocztówki dźwiękowe | Park

22:00–01:00
Apocalypso – Bal: Ignacy Hryniewicz i goście | Park

 

Kino

11:00–12:00
Stuart Brisley: Being and doing, 55′

12:00–12:45
Gordon Matta-Clark: FOOD, 43′

13:00–13:30
OHO: Summer Projects, 29’11”

13:45–14:00
Wilhelm Sasnal: Chrust, 12’29”

15:00–16:30
Jana Winderen: Spring Bloom in the Marginal Ice Zone (odsłuch), 34’59” (loop)

16:30–17:00
Mila Nowacka: WIDT, 25′

17:30–19:00
Jan Moszumański: Nyege Nyege Tapes Tapes: Greed for Speed, 65′ + dyskusja

19:30–20:30
Justyna Banaszczyk: Przyziemnie (odsłuch), 54′

20:30–21:10
Jessica Sarah Rinland: Black Pond, 42′

21:20–21:50
Rosalind Nashashibi: Vivian’s Garden, 29’50”

 

* Na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy dzień wcześniej.
Zapisy: punkt informacyjny w Kinie Zdrowie (10:00-14:00)

Sobota 31.07

W dzień i w nocy

Antonia Nowacka: głos | 12:00–20:00 | Grota Hermana

Agnieszka Brzeżańska: parzenie herbaty Pu-Erh | różne miejsca

Edka Jarząb: Punkty głębokiego słuchania | Ambony

Mikołaj Moskal: frotaże | różne miejsca

Krzysztof Maniak: Podkop (miejsce do wąchania) | Park

Krzysztof Maniak: Punkt obserwacyjny upraw

Jerzy Ludwiński: Sztuka w epoce postartystycznej (plakaty) | różne miejsca

Olga Micińska: plakaty | różne miejsca

Lea Wróblewska: audio spacer – medytacja | SoundCloud

Małgorzata Gurowska: beza kongresowa | Kawiarenka

Amy Pekal: kije wędrowne | Kino Zdrowie

 

Wydarzenia:

8:15–9:15
Agata Grabowska: Gimnastyka oddechowa* (zapisy) | Nimfeum

9:30–10:30 
POKARM: Śniadanie | przed Kinem Zdrowie

11:00–14:00
Jaśmina Wójcik, Alka Nauman: Głazowisko

11:00–17:00
Krzysztof Maniak: spacer krajoznawczy* (zapisy)

11:00
Centrala: spacer mikroklimatyczny | start: Kino Zdrowie

13:00
Ilona Witkowska: spacer śladami śmierci | start: Kino Zdrowie

13:00
Ola Arent i Janusz Masłowski: spacer entomologiczny* (zapisy)

14:00-15:30
Tomasz Kowalski (Alicja): odsłuch | Park

15:00–16:30
Ewa Hubar: Poetyka percepcji. Percepcja śnienia. Zamknij oczy – warsztat* (zapisy)

15:30–17:30
Katarzyna Korytowska: spacer węchowy* (zapisy)

18:00–18:45
Ewa Tatar i Ewa Polska: Punkt obserwacyjny zmian w sztuce – słuchowisko | Punkt obserwacyjny zmian w sztuce

19:00–20:00
POKARM: KOLACJA | Park

20:30–21:30
Paweł Kulczyński: GRIEF – koncert | nad Kopalnią melafiru
(zbiórka: 20:00 | Andrzejówka)

22:00–00:00
Set muzyczny: Tomasz Kowalski (Alicja), Jan Moszumański | Park

 

Kino

12:00–12:15
Wilhelm Sasnal: Chrust, 12’29”

12:30–13:00
OHO: Summer Projects, 29’11”

13:00–13:45
Gordon Matta-Clark: FOOD, 43′

14:00–15:00
Stuart Brisley: Being and doing, 55′

16:30–17:50
Emma Davie i Peter Mettler: Becoming Animal, 78′

18:00–20:00
Justyna Banaszczyk: Przyziemnie (odsłuch), 54′ (loop)

20:00–20:50
Heidrun Holzfeind: the time is now I+II, 47’50”

21:00–22:05
Jan Moszumański: Nyege Nyege Tapes Tapes: Greed for Speed, 65′

 

* Na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy dzień wcześniej.
Zapisy: punkt informacyjny w Kinie Zdrowie (10:00-14:00)

Niedziela 1.08

W dzień i w nocy

Antonia Nowacka: głos | 12:00–20:00 | Grota Hermana

Agnieszka Brzeżańska: parzenie herbaty Pu-Erh | różne miejsca

Edka Jarząb: Punkty głębokiego słuchania | Ambony

Mikołaj Moskal: frotaże | różne miejsca

Krzysztof Maniak: Podkop (miejsce do wąchania) | Park

Krzysztof Maniak: Punkt obserwacyjny upraw

Jerzy Ludwiński: Sztuka w epoce postartystycznej (plakaty) | różne miejsca

Olga Micińska: plakaty | różne miejsca

Lea Wróblewska: audio spacer – medytacja | SoundCloud

Małgorzata Gurowska: beza kongresowa | Kawiarenka

Amy Pekal: kije wędrowne | Kino Zdrowie

 

Wydarzenia

8:15–9:15
Agata Grabowska: Gimnastyka oddechowa* (zapisy) | Nimfeum

9:30–10:30 
POKARM: Śniadanie | przed Kinem Zdrowie

10:30–12:00
Karol Hordziej: wizyta w archiwum Zygmunta Rytki* (zapisy)

10:30–12:00
Ewa Hubar: Poetyka percepcji. Percepcja śnienia. Zamknij oczy – warsztat* (zapisy)

12:00
Olga Micińska: The Active Zero. Drifta R. E. 2021 – wprowadzenie | Oranżeria w Sanatorium

12:15–13:00
Agnieszka Tarasiuk: Chto delat – wykład | Oranżeria w Sanatorium

13:00
Kaja Gliwa: Wytyczanie kręgu – ćwiczenie | Oranżeria w Sanatorium

 

Kino

10:30–12:00
Jan Moszumański: Nyege Nyege Tapes Tapes: Greed for Speed, 65′ + dyskusja

12:00–12:45
Gordon Matta-Clark, FOOD, 43′

13:00–13:30
OHO: Summer Projects, 29’11”

14:00–14:30
Mila Nowacka: WIDT, 25′

14:30–14:45
Wilhelm Sasnal, Chrust, 12’29”

21:00–23:15
Centrum Centrum prezentuje: Franco Zefirelli, Brother Sun, Sister Moon, 135′

 

* Na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy dzień wcześniej.
Zapisy: punkt informacyjny w Kinie Zdrowie

Nie śledzimy Cię przy pomocy cookies.